חנויות לחם קונדיטוריה בגולן  יכולות אפילו להיות מרכזים קונים בודדים

עוגות, פשטידות, סופגניות ואפילו אספרסו עם חוזק יכולות להפוך כל קונדיטוריה לקבוצה יקרה באזור או בעיר. בכל מקרה, לפני שאתה מוציא את הסיכה והקמח שלך כדי להתחיל את העסק הבא שלך, חשוב להבין את ההוצאות הקשורות בהפיכתן לקאפקייקס הבאים של מולי, דומיניק אנסל או לחנות קמח + קפה.

קונדיטוריה בגולן
קונדיטוריה בגולן

מדינת תעשיית הקונדיטוריה

קונדיטוריות יכולות להיות קמעונאיות, להציע פריטים יחידים ללקוחות או להנחות, לתת מידות המוניות של דברים לארגונים, עמותות או קונים בודדים. חנויות לחם קונדיטוריה בגולן  יכולות אפילו להיות מרכזים מסחריים מקוונים. כפי שעולה מחקירה של מחקר ראשון, נכון לעכשיו ישנם יותר מ- 6,000 מטבחי לחם קמעונאיים בארצות הברית המושכים 3 מיליארד דולר הכנסות שנתיות, וכ -2,900 קונדיטוריות עסקיות בהכנסה של 32 מיליארד דולר.

עלות הפעלת מאפייה

במגזין החזון העסקי מציינים כי עלות ההפעלה הרגילה של מטבח לחם נמצאת איפשהו בטווח של 10,000 $ ו 50,000 $. בתנ”ך התחל עסק משלך, אומרים כי קונדיטוריות יכולות להתחיל עם קרן פרישה של 2,000 $ ויכולות למשוך איפשהו בטווח של 2,000 $ ו -5,000 $ בשכר חודש לחודש. ההוצאות שיש לקחת בחשבון כוללות: אימות שכר דירה לחנות פיזית; אספקה, למשל, בלנדרים, קערות ותאי קיבולת; סגל הזנה ותיקונים; וריהוט ועיצוב סגנוני.

עבור מטבחי לחם קטן יותר, חלוקת העלויות צריכה להקצות 25 אחוז מהנכסים לתיקונים ולקבץ, 35 אחוז מזומנים לעבודה, 30 אחוזים לשלם עבור תקורה (חכירה, חיובים וכדומה) ו -10 אחוזים לתועלת. הצטרפות למפעל יכולה להיות יקרה באופן משמעותי. הרשת המצוינת Great Harvest Bread Co. ביסטרו ואפייה מביאים את ההוצאה של פתיחת חנות תחת תדמיתם לגובה של 615,930 דולר עבור תקורה, עלויות עבודה והשכרה.

אימות כספים למאפייה ומקסום הרווח

על אף הקצאה וחישוב מזומנים, בעלי מטבח לחם מלאי תקווה יכולים לתמוך בחלומותיהם המתוקים על ידי אימות מקדמה מבנק או מציאת ספקולנטים חיצוניים. קישוטים ומוצרי שיפוץ DIY עשויים להפחית את הוצאות התקורה עבור בעלי עובדים העובדים עם נכסים מוגבלים. כאשר הקונדיטוריה שלך פתוחה, זה נבון בנוסף להשתמש ברוב המניות שלך, נתנו את זה במצב נהדר, כדי למנוע השלכת נכסים על הזנה או ציוד הרס.

תכנון לגיטימי, והערכת פריטיכם היטב, יבטיחו כי גם אתם עובדים בשיטות שלכם, ולא תפללו את הארגון שלכם או יפטרו את מיטיביהם בכך שהם יקרים מדי. בעלי הזכויות צריכים גם להבטיח כי נקבעו דרכי פעולה חירום במטרה שהוצאות מפתיעות לא מכניסות אותן לאדום. פתיחת כל סוג של עסק, כולל מטבח מאפה, דורש מידה עצומה של רעיון וסידור, ואחרי זמן מה יכול להפוך לספקולציה מועילה.